JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Kroaci/ Autobuzi me targa shqiptare përfshihet në aksident, disa nga pasagjerët nisen me urgjencë
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 28/10/2020 18:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident i rëndë është regjistruar në Kroaci konkretisht në veri të zonës Jasenice në drejtim të Zagrebit. Ngjarja mësohet se ka ndodhur ditën e sotme pas orës 11, në autostradën A1 të Jasenicës. Sipas policisë, në aksident raportohet se është përfshirë një autobus me targa shqiptare. Nga dëshmitarët okularë, mësohet se shkak i ngjarjes është bërë shoferi i cili ka qenë tejet i lodhur.

Ndërkohë ngjarja ka lënë pas disa të lënduar të cilët janë nisur menjëherë me urgjencë në spital. Hetimet nga ana e policisë, deklarojnë se aksidenti është shkaktuar nga shpejtësia. Fatmirësisht aksidenti nuk regjistroi viktima.

Burimi: zadorski.hr/Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA