JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Habit Donald Trump: Koronavirusi tek djali im u zhduk brenda 15 minutave
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 28/10/2020 7:41

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi dje se infektimi me koronavirus te djali i tij Barron ishte ‘zhdukur’ për 15 minuta. Trump e ngriti këtë pretendim ndërsa u fliste përkrahësve të tij gjatë një tubimi në Martinsburg, Pennsylvania. Infektimi i të miturit erdhi pas konfirmimit pozitiv me COVID-19 të Presidentit dhe Zonjës së Parë.

Trump u shpreh:

Sigurisht që Barron ishte infektuar.

Më pas ai kujtoi bisedën e tij me një mjek rreth rezultatit pozitiv të testit të Barronit.

Presidenti shtoi:

Unë i thashë: Cila është historia me Baronin? Zotëri, ai doli pozitiv. Rreth 15 minuta më vonë e pyeta mjekun: “Si po shkon Barron?” Zotëri, është zhdukur.

Pas kësaj deklarate turma qeshi. Presidenti duket se po përdor shërimin e djalit të tij si një arsye pse shkollat ​​amerikane duhet të rihapen sa më shpejt të jetë e mundur, një veprim i kundërshtuar nga sindikatat e mësuesve që kanë frikë se familjarët e tyre mund të infektohen nga studentët.

Burimi: standart.co | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA