JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Dëshmia e mjekëve italianë/ Alfred Cako: Shqipëria dhe gjithë Europa do mbyllen sërish më 28 tetor!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 17/10/2020 18:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Studiuesi dhe teoricieni i njohur i konspiracionit në Shqipëri, Alfred Cako ka folur sërish në lidhje me Covid-19. Me anë të një postimi në Facebook, Cako publikoi një lajm ku disa mjekë italianë u shprehën se Covid-19 nuk ekziston, ndërsa ai vetë u shpreh se e gjithë Europa dhe bota po shkon drejt një mbylljeje të dytë në datën 28 tetor. Sipas Cakos, vetë mjekët po i vrasin njerëzit.

Postimi i Cakos:

Po tani cfare do me thone gjithe trushpelaret qe me kane sùlmuar te genjyer nga Opinioni i Fevzo trushpelarit dhe emisioni Me Rudinen? Po ata gallofet qe dje kur Shqiperia hapej dhe une parashikoja masken me detyrim dhe mbylljen ne vjeshte ata me sùlmonin dhe sot keta máskarenj perseri me sùlmojne e hiqen sikur une nuk kisha thene ndonje parashikim te madh sepse, sipas tyre, ne gjithe kete semundje te e.ger, nuk do vendosej pre.zervativ me detyrim por maska. Ata perseri nuk e kuptojne se para dt. 28 tetor ne Shqiperi dhe Evrope ka mbyllje. Por pasi te filloje mbyllja keta qe e kundershtojne sot si mundesi do te thone hipokrizine e radhes duke thene, “E po, normal, mbas gjithe ketyre rasteve dhe vdèkjeve te medha, kjo do te ndodhte! Cfare ka gjetur ky njeri?!” Cdo thone pas ketij materjali nga top nivelet italiane ku behet nje lufte e rafinuar mes te bardheve dhe fisnikerise se zeze te orsineve, aldobradineve, kolonave, pallavacineve, etj.?

Çfarë kanë deklaruar disa mjekë në parlamentin italian

Theksojmë se virusi nuk ka vrárë asnjë person. Ne kemi aplikuar terapi dhe protokolle, krejtësisht të gabuara. Nuk i ka vrárë njerëzit viroza, i kemi vrárë ne, u kemi dhënë sheqer në serume, u kemi dj.egur mushkëritë me oksigjenin qe nuk duheshin përdorur, ndërkohë që ka ilaçe e terapi të thjeshta. Ne kemi vrárë njerëz. Mjekët janë kthyer në instrumente që sjellin vdèkje. Nëse do të ishin lejuar autopsitë, do të shihnim gabime prej fëmije të bëra nga ne mjekët. Thjesht i kemi dënuar me vdèkje këta njerëz. Është fshehur gjithçka nga media dhe politika e shitur. Kur themi të vërtetën nuk duhet të kemi frike. Ende tani, jemi në një situatë tèrrori. Thonë se ka filluar vala e dyte e virusit, por le të lemë këto idiotësira. Është në qarkullim, vetëm një virozë e zakonshme.