JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

I kishte dhënë tokën për pallat, kjo është ndërtesa për të cilën 53-vjeçari vrau Niko Goron
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 17/10/2020 14:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një godinë shumëkatëshe është arsyeja e vrasjes së biznesmenit Niko Goro ditën e sotme në Himarë. Fax ka zbardhur se kush është kjo ndërtesë që Kliti Leka pretendon se ia ka dhënë Goros dhe nuk ka marrë asnjë lekë. Kujtojmë se 53-vjeçari, para policisë ka pranuar krimin, ndërsa ka thënë se shkak për këtë është bërë borxhi që biznesmeni i kishte. Ai tha se i kishte dhënë biznesmenit një pronë në Himarë për ta shfrytëzuar për ndërtim, por ky i fundit nuk i kishte dhënë paratë.

Leka është shprehur:

Kisha një pronë në Himarë nga mamaja. Ja kisha dhënë biznesmenit Niko Goro për ta shfrytëzuar për ndërtim, por ai nuk më jepte paratë.