SONDAZHI/ Rama u shpreh se nuk është as hajdut dhe as gënjeshtar, 80% e votuesve: Nuk ka të drejtë!

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 16.10.2020, 23:32

I ftuar në emisionin "Opinion" mbrëmjen e djeshme, Edi Rama është shfaqur shumë i tensionuar dhe ka bërë sherr me gazetarët dhe u përpoq të shmangte pëgjigjet konkrete për pyetjet që i vinin. Madje ai sulmoi me fjalor të ulët dhe banal gazetaren Fatjona Mejdini dhe herë pas here e “këshillonte” se si duhet ta bëjë punën e saj. Madje situata arriti pikën kulminante, kur në një moment Rama u ngrit nga karrigia dhe filloi të ulërinte në studio duke thënë se nuk është hajdut. Kjo sepse ai është dy metra i gjatë dhe njerëzit kaq të gjatë nuk mund të jenë hajdutë, pasi është lehtësisht i dukshëm dhe i shfaqshëm një hajdut i tillë.

Lidhur me këtë JOQ Albania ditën e djeshme krijoi një sondazh me pyetjen:

Në një intervistë televizive sot, Rama u shpreh se nuk është as hajdut dhe as gënjeshtar. A ka të drejtë?

Nga votimi rezulton se 80% e qytetarëve u shprehën se Rama është hajdut, ndërsa 20% tjetër votuan për të kundërtën. Por populli mesa duket di t'i bëjë mirë llogaritë dhe bilancin e 7 viteve qeverisje nga ana e 'rilindasve', pasi sot më shumë shqiptarë ndihen të vjedhur dhe të gënjyer nga qeveria; numri i të papunëve është rritur frikshëm; të rinjtë po ikin gjithnjë e më shumë jashtë shtetit për një jetë më të mirë etje. Dhe kjo është një vjedhje, pra t'i vjedhësh të rinjve energjinë, ëndrrën dhe vitalitetin që i karakterizon.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit