JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Aksident i rëndë në Peqin, “BMW”-ja përplas për vdekje këmbësoren
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 16/10/2020 19:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident tragjik është shënuar në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Përparim Mësohet se shtetasi E.S., 43 vjeç, banues në Durrës, duke drejtuar mjetin tip “BMV”, ka përplasur këmbësoren shtetasen Xh.B., 64 vjeçe, banuese në Librazhd, dhe për pasojë ka ndëruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale. Grupi hetimore ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Kujtojmë se ky aks është tepër problematik për aksidente të tilla.