JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Flasin të rinjtë: Po shkonim në shtëpi të hanim bukë, se dimë nga na erdhi
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 24/09/2020 17:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ngjarja që momentalisht është akoma duke tronditur qytetin e Elbasanit po merr përmasa të mëdha. Lefter Zhidru është duke bërë akoma rezistencë dhe kur qëlloi në drejtim të policëve lëndoi dy të rinj. Të rinjtë momentalisht ndodhen në spital dhe jashtë rrezikut për jetën. Ata gjithashtu tregojnë se ishin duke shkuar në shtëpi ato momente dhe nuk e dinë ako0ma nga se iu erdhi.

Njëri prëj tyre është student, ai shprehet:

As vetë nuk e dimë nga na erdhi. Po ktheheshim në shtëpi për të ngrënë bukë. Ishim duke ecur, në atë moment u futën në një banesë, pasi nuk po dinim çfarë po bëhej.

Për fat të mirë dy të rinjtë, janë jashtë rrezikut për jetën. E ndërsa fatmirësisht shpëtuan, vijon operacionin për arrestimin e autorit, i cili nuk pranon që të dorëzohet.