JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Lajm i keq për të akuzuarit e UÇK-së nga Haga/ Ja kush arrestohet i pari
Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 24/09/2020 12:48

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Salih Mustafa, ish shefi i intelegjencës së FSK-së, është i arrestuari i parë nga Gjykata Speciale. Specialja ka konfirmuar arrestimin e Mustafës. “Sipas Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, policia në kuadrin e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ka autoritetin dhe përgjegjësinë që të ushtrojë kompetencat që i janë dhënë policë së Kosovës sipas ligjeve të Kosovës. Në Ligjin për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar gjithashtu përcaktohet se personi kundër të cilit është konfirmuar aktakuzë, merret në ndalim në zbatim të urdhërarrestimit ose fletarrestimit të lëshuar nga Dhomat e Specializuara”, thuhet në njoftimin e Speciales.