JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Vijon skandali në Universitete, arrestohet pedagogu që u merrte para studentëve për tu dhënë provimet
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 24/09/2020 9:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një pedagog në Universitetin e Korçës është arrestuar së fundmi nga policia. Bëhet fjalë për Alket Dinon, i cili është prangosur, pasi merrte para nga studentët për t’ju dhënë provimet. Mësohet se në pranga ka rënë gjithashtu dhe Xhevi Dervishi, i cili bënte rolin e sekserit mes pedagogut dhe studentëve. Dino punon në Univeristetin “Fan Noli” në Korçë, në departamentin e Shkencave Sociale. Ryshfeti në universitete është një fenomen shqetësues, pasi janë raportuar disa raste ku pedagogët u kërkojnë para ose favore seksuale studentëve.