JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ngacmoi s*ksualisht komshiun e mitur, gjykata lë të lirë 66-vjeçarin: Jam homos*ksual, isha edhe i pirë
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 16/09/2020 15:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Është lënë i lirë 66-vjeçari i cili ngacmoi s*ksualisht një të mitur nga Berati. I moshuari e kishte komshi 16-vjeçarin dhe mësohet se ai e ka prekur në zonat intime. I mituri e ka denoncuar të moshuarin, por Gjykta sot ka vendosur lirimin. Bëhet me dije se 66-vjeçari e ka pranuar para Gjykatës se është homos*ksual, ndërsa ka shtuar se me të miturin ishte në lidhje prej tre vitesh. Ndër të tjera ai ka thënë se ishte në gjendje të dehur. 16-vjeçari, më parë ka jetuar me nënën e tij, por pas vd*kjes së saj jeton vetëm. Gjyqtari Durim Hasa, ka vendosur ta lërë të lirë 66-vjeçarin, Romeo Oço, duke i caktuar masën e sigurisë “detyrim paraqitje”.

Ai është shprehur:

Për muaj me radhë komshiu im më prekte me duar në zonat intime dhe më detyronte me forcë që dhe unë ta prekja. Kjo histori vazhdon prej muajsh, por unë kam pasur frikë prej tij dhe nuk i kam treguar askujt. Sot kur më mori duke më kercenuar pas banesës së tij ai tentoi më shumë dhe unë nga frika dhe për të shpëtuar prej tij mora një gur, e qëllova në shpatull dhe u largova me vrap.