JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Lleshi e humb fare! Bën gafën në lidhje me ngjarjen e Eglantina Bucit: Ajo vajza… u ‘eliminua’ para 30 vitesh!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 16/09/2020 1:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ministri i Brendshëm, Lleshi ka folur në lidhje me zbulimin e krimeve në vend, duke sjellë edhe shembuj konkretë. Ai tha se autoritetet kanë arritur të zbulojnë dhe të zbardhin ngjarje të ndodhura shumë vite më parë.

Lleshi tha:

Krimet mund të zbardhen edhe pas disa vitesh. Pas 30, 20 vitesh u zbardh 'eliminimi' i asaj vajzës tek Mali me Gropa.

Sa për kujtesë, Eglantina Buci është 'eliminuar' në vitin 2012 nga i ati dhe i vëllai, por mesa duket ministri ka qenë shumë i zënë këto ditë dhe ngjarjet i janë ngatërruar.