JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Artan Hoxha: Nipi i Preng Gjinit u ‘eliminua’ për një status në Facebook
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 16/09/2020 1:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shpërthimi që tronditi kryeqytetin është i lidhur me një histori hakmarrjesh mes familjeve Reçi dhe Gjini nga Rrësheni. Kalvari i ngjarjeve daton që prej vitit 2016, duke numëruar 4 'të ndjerë' nga të dyja familjet. Në studion e emisionit “Opinion” gazetari Artan Hoxha tha se njëri nga ata ka qenë i pafajshëm.

Hoxha u shpreh:

Mes tyre është dhe nipi i Preng Gjinit, Kreshnik Gjini, i cili ishte krejt i pafajshëm. Ai punonte kamarier në Blegjikë dhe u 'hoq qafe' vetëm se bëri një status për 'eliminimin' e Gaspër Reçit.

Përkatësisht, nga familja Gjini është 'eliminuar' Krshnik Gjini dhe Armando Gjini, ndërsa nga familja Reçi, Gaspër Reçi dhe Kastriot Reçi.