JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Largohet nga vendngjarja makina e Preng Gjinit
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 15/09/2020 23:12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Disa orë pas shpërthimit të papritur në Tiranë, është bërë i mundur largimi i makinës së Preng Gjinit nga vendngjarja. 51-vjeçari Gjini mbeti i plagosur nga shpërthimi i një lënde plasëse në makinën e tij. Në një video të publikuar nga BW shihet momenti kur mjeti “Benz” A Class transportohet me karrotrec. Makina është dëmtuar më shumë në pjesën e përparme, aty ku edhe ishte vendosur lënda plasëse. Duket se autorët e kanë pasur të qartë objektivin dhe përforcohen akoma më shumë dyshimet për hakmarrje.