JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Futbollistët më të paguar për vitin 2020/ Kryeson Messi, ngjitet Mbappe
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 15/09/2020 14:53

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Lionel Messi është futbollisti më i paguar në botë për vitin 2020.

Revista “Forbes” ka publikuar një listë të futbollistëve më të paguar në botë e cila kryesohet nga Lionel Messi.

Argjentinasi ka lënë prapa dyshen Cristiano Ronaldo dhe Neymar, derisa Kylian Mbappe gjendet në vendin e katërt duke pësuar rritje nga viti i kaluar.

Në "Top" listë janë edhe emra si Salah, Pogba, Bale... etj.

Ja lista e plotë:

Lionel Messi (Barcelona dhe Argjentinë) $126m

Cristiano Ronaldo (Juventus dhe Portugali) $117m

Neymar (Paris St-Germain dhe Brazil) $96m

Kylian Mbappe (Paris St-Germain dhe Francë) $42m

Mohamed Salah (Liverpool dhe Egjipt) $37m

Paul Pogba (Manchester United dhe Francë) $34m

Antoine Griezmann (Barcelona dhe Francë) $33m

Gareth Bale (Real Madrid dhe Uells) $29m

Robert Lewandowski (Bayern Munich dhe Poloni) $28m

David de Gea (Manchester United dhe Spanjë) £27m