JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Futbollistin gjerman e lë mendja, shkon në tribunë dhe përleshet me tifozët
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 15/09/2020 13:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje totalisht e pazakontë ka ndodhur në ndeshjen e Kupës së Gjermanisë, mes Dinamo Dresden dhe Hamburgut e cila u mbyll me rezultatin 4-1.

Në përfundim të ndeshjes, futbollisti i Hamburgut, Toni Leistner, nuk e ka kontrolluar dot veten, teksa është ngjitur në tribunë ku ndodhej një numër i vigël tifozësh dhe është përplasur me njërin prej tyre.

I nervozuar në maksimum nga humbja 4-1, por edhe nga provikimet e tifozëve, ai është futur në tribunë dhe është kapur keq me njërin prej tyre, duke e përplasur për tokë.

Një veprim aspak i hijshëm për të, i cili u ndesh me rezistencën e tifozëve të tjerë.

Me shumë mundësi në drejtim të lojtarit do të ketë një dënim të rëndë nga federata, pasi veprimi i tij ndaj tifozit është i pajustifikueshëm.