JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Vedat Muriqi te Lazio, një nga blerjet më të shtrenjta të kësaj merkatoje
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 15/09/2020 13:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është zyrtarizuar si lojtar i Lazios. Bomberi shqiptar u transferua nga Fenerbahçe te italianët për 18 milionë euro.

26-vjeçar ka kryer të hënën kontrollet mjekësore për t’u bashkuar më pas me ekipin.

Vedat Muriqi në të kaluarën është aktivizuar në Supërligën e Shqipërisë me Teutën dhe Besën përpara se të shkonte në Turqi ku sezonin e fundit shpërtheu me Fenerbahcen.

Shitja e tij ka bërë bujë në gjithë europën. Madje faqja e njohur e futbollit, Transfermarket, e ka reshtuar atë në listën e blerjeve më të shtrenjta të kësaj merkatoje në Turqi.