JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Arteta projekton Arsenalin e madh, zbulohet formacioni i sezonit të ardhshëm
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 05/08/2020 17:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ardhja e Mikel Artetës në stolin e Arsenalit ka shtuar ndjeshëm entuziazmin te kjo skuadër. "Topçinjtë" fituan edhe Kupën e Anglisë, ndërsa tashmë kanë nisur punën fuqishëm për sezonin e ri, ku pretendimet do jenë akoma më të mëdha.

Arteta do të kërkojë të forcojë ndjeshëm skuadrën e tij në këtë merkato vere. Emra të njohur pritet të bashkohen me londinezët për të rritur akoma më shumë konkurencën te kjo skuadër.

Skenari më i mirë i mundshëm është transferimi i Thomas Partey, Philippe Coutinhos dhe Willian. Me këta tre në formacion, Arsenali do të blindohej në repartin ofensiv duke u kthyer në një skuadër të frikshme.

Mediat britanike kanë pasqyruar edhe formacionin e mundshëm të Arsenalit në sezonin e ardhshëm, të cilin mund ta shihni më poshtë: