JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Detaje/ Familja doli për të mbledhur rrjetat e peshkimit! Babai dhe dy persona dolën në breg, nëna jo
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 05/08/2020 11:29

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë e ndodhur pak më parë në Jalë, ku një familje u bllokua në det. Mësohet se në det ishin tre pjestarë të familjes dhe një banor i zonës.

Policia ka njoftuar se dy të rinjtë dhe babai kanë dalë në breg ndërsa trupi i gruas ende nuk është gjetur.

Familja kishte dalë në det për të mbledhur rrjetat e peshkimit. Fatmirësisht tre personat e shpëtuar ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Policia Kufitare dhe roja bregdetare shpëtojnë tre shtetas që rrezikuan të mbyteshin në det, të cilët kishin dalë për peshkim me një mjet të vogël lundrues, i cili u fundos.

Vijon kërkimi intensiv në det, për gjetjen edhe të një shtetaseje që ishte në bordin e këtij mjeti lundrues, e cila dyshohet se është mbytur.

Shërbimet e Policisë kufitare Dhërmi kanë marrë një telefonatë se një mjet lundrues ka dalë në det për peshkim dhe si pasojë e dallgëve të mëdha dhe motit të keq personat që ishin në bord rrezikonin të mbyteshin.

Shërbimet e Policisë Kufitare kanë dalë me mjetin lundrues menjëherë në drejtim të adresës së dhënë dhe kanë njoftuar edhe rojën bregdetare për ndihmë.

Si rezultat i operacionit të përbashkët të Policisë Kufitare dhe rojës bregdetare dhe ndihmës nga një mjet lundrues turistik i rastit, u bë e mundur të shpëtohen shtetasit R. R., F. R. dhe A. R., ndërsa shtetasja M. R. nuk është gjetur ende. Vijojnë kërkimet intensive me mjetet lundruese të Policisë Kufitare dhe të rojës bregdetare.

Personat e shpëtuar u dërguan në Jalë, ku i priste ambulanca e qendrës shëndetësore Himarë e njoftuar nga Policia Kufitare, dhe ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën