JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Familja bllokohet në Shpellën e Pëllumbave në Jalë/ Shpëtojnë babai dhe djali, nëna nuk gjendet
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 05/08/2020 10:53

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë është shënuar së fundmi në Jalë. Një familje prej tre anëtarësh, babai, nëna dhe djali kanë mbetur të bllokuar në shpellën e Pëllumbave në Jalë.

Pas disa orësh, babai dhe djali kanë dalë nga shpella, ndërsa nëna ende nuk është gjetur. Dyshohet se 50-vjeçarja mund të jetë mbytur.

Topchannel raporton se Robert Rama 50 vjeç së bashku me bashkëshorten e tij dhe djalin 25 vjeç kishin dalë për të mbledhur rrjetat me një mjet detar të vogël, por ngecën tek shpella e Pëllumbave.

Babai dhe djali po dërgohen drejt spitalit të Vlorës.