JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Shpërthimi i fuqishëm në Liban, politikani i njohur i vendit vdes në zyrën e tij
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 05/08/2020 8:00

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sekretari i përgjithshëm i partisë politike Kataeb, Nazar Najarian, u vra në shpërthimin e fuqishëm të së martës.

Najarian ishte në zyrën e tij kur ndodhi shpërthimi. Ai vdiq pasi u plagos rëndë.

Kujtojmë se dy shpërthime të fuqishme tronditën kryeqytetin libanez të martën në mbrëmje, duke vrarë deri më tani 78 persona dhe duke plagosur mijëra të tjerë.

Vala e shpërthimit dëmtoi ndërtesat në të gjithë qytetin dhe rrugët u kthyen në një kasaphanë të vërtetë.