JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

2 euro shtesë për Covid-19/ Pub-i shpreson “në mirëkuptimin” e klientëve
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 05/08/2020 0:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një pub ka menduar t'u kërkojë klientëve të paguajnë një tarifë shtesë prej 2 € për Covid-19 . Pub-i popullor në Dublin, Irlandë, u kthye viral pasi një klient postoi një fotografi të taksës së tyre të re.

Por menaxheri i “Mulligans of Sandymount” i tha Dublin Live:

Shpresoj që njerëzit të na mirëkuptojnë.

Pagesa ekstra u bë publike nga një çift që konsumoi hamburger dhe disa pije con qualche bevanda, para se të përballeshin me faturën ku panë edhe tarifën ekstra.

Çifti u shokua nga gjesti i pubit ndërsa bëri një foto të faturës dhe e hodhi në internet duke shkaktuar jo pak debat.

Një person tha:

E di sa ka ndikuar koronavirus në personel? Sa shumë po punohet për të rekuperuar çdo gjë dhe për të ndihmuar klientët të jenë në një ambient të pastër? Është normale.

Burimi: dailystar Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania