JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Grabitësi rrihet dhe lihet pa rroba në rrugë pasi u përpoq të vjedh udhëtarët në autobus
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 05/08/2020 1:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një grup pasagjerësh rrahën dhe zhveshën një burrë që u përpoq të vidhte gjërat e tyre kur hipi në një autobus në Meksikë.

Ngjarja tronditëse ndodhi të premten në Texcoco, një komunë në Shtetin e Meksikës, pasi dy burra ndaluan një autobus të transportit publik.

Njëri nga të dyshuarit hyri brenda në autobus dhe kërkoi nga të gjithë që të dorëzonin gjërat e tyre para se shoferi të vërente trazirat dhe të shpejtoi me grabitësin e mundshëm brenda.

I dyshuari i dytë mund të shihej duke vrapuar përkrah autobusit para se të lihej pas.

Burri ndërmori disa hapa drejt pjesës së pasme të automjetit dhe rrëmbeu një celular nga një prej gjashtë pasagjerëve.

Ai më pas bëri kthehej drejt derës së daljes por një pasagjer bllokoi rrugën e tij dhe e kapi për krahu.

Pjesa tjetër e pasagjerëve ndërhyri dhe e shtrinë grabitësin për tokë ndërsa autobusi ishte në lëvizje.

Grabitësi u lut për mëshirë, por një pasagjer kundërshtoi duke e pyetur për vendimin e tij për t'i grabitur ata. Ai u godit vazhdimisht dhe u grushtua ndërsa shoferi vazhdoi rrugën e tij.

Burimi: Daily Mail | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania