SONDAZHI/ 79% e qytetarëve: Edi Rama nuk ka ndërtuar ndonjë rrugë me rëndësi në 7 vite qeverisje

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 04.08.2020, 20:23

Edi Rama qëkurse ka ardhur në pushtet po merr gjithçka ka ëndërruar prej vitesh nga ky vend dhe ky popull.

Prej kur Kryeministri aktual u deklarua i tillë Shqipëria është shndërruar në një kantier të mirëfilltë ndërtimi.

Normalisht të lakmuara janë qëndrat e qyteteve dhe lagje të preferuara nga vendasit dhe të huajt.

Ndërsa kryebashkiakët e tij sidomos Veliaj, kanë pasion të qepin dhe shqepin rrugët duke ngritur kanalizime të reja ndërsa mjaftojnë disa muaj dhe asfalti plas e del uji sipër. Veliaj dhe Rama duket se kanë plan vetëm shkatërrimin e vendit duke e kthyer në kantier ndërtimi për miq me pasuri.

Ndërsa prej kur kryeministri aktual ka ardhur në pushtet thuajse nuk kemi ndjerë të ndërtohet ndonjë rrugë e re e rëndësishme. Lidhur me këtë çështje JOQ Albania ka kryer një sondazh dhe pyet qytetarët nëse qevria në pushtet ka ndërtuar ndonjë rrugë me rëndësi?

Qytetarët shprehen se rruga e shtruar nga Rama është ajo e shkatërrimit të kombit duke detyruar trurin e vendit ta braktisi Shqipërinë e cila është kthyer në shtetin ku mungon shpresa për të ardhmen.

Asnjë rrugë, perveç qokave të shokëve të tij! Edhe ato që po jep me Konçension po i prish përsëri kontratat se s’po bie dakord për % e fitimit të vet! Tani ja u jep e ja u anullon!

Kështu shprehet njëri nga qytetarët në koment.

Pyetja e shtruar ishte:

A mbani mend ndonjë rrugë të rëndësishme të ndërtuar nga Edi Rama këto 7 vjet?

79% e qytetarëve mendojnë se nuk ka ndërtuar asnjë rrugë me rëndësi!

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit