JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Denoncimi/ Vodafone vazhdon mashtrimet, qytetari: Nuk specifikohen ofertat
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 04/08/2020 15:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditët e fundit kompania telefonike Vodafone Albania, është përfshirë në një sërë skandalesh dhe abuzimesh në lidhje me klientët. Të shumta kanë qenë rastet e denoncimeve nga qytetarët, për tarifat e larta, për “lojërat” me ofertat etje.Ka nga ata që Vodafone Albania-n e krahasojnë me firmat piramidale siç ishte ‘’Sudja’’, për shkak të mashtrimve që po bën teksa ofron shërbimet. Denoncimi i radhës vjen nga një qytetar, i cili shprehet se Vodafone dhe Abcom, vazhdojnë mashtrimet në lidhje me ofertat.

Ai thotë se teksa ka kontaktuar me operatorët për përfitimin e një oferte të caktuar, ka marrë përgjigje se kjo është vetëm për qytetin e Korçës dhe Shkodrës. Ndërkohë në faqen zyrtare, thuhet se mjafton të jesh klient i Vodafone dhe mund ta përfitosh ofertën, dhe nuk e specifikon se për cilët qytete bëhet fjalë.

Denoncimi i qytetarit:

Pershendetje Jeta osh Qejf Dua te denoncoj nje mashtrim te Vodafone dhe Abcom, pasi nxjerrin oferta dhe kur i merr qe ta perfitosh si oferte te thone qe esht vetem per Korcen dhe Shkodren. Nderkohe qe tek faqja zyrtare e Vodafome thote qe mjafton te jesh klient i Vodafone. ju lutem publikojeni.Nuk e thote ne asnje vend qe eshte per qytete specifike