JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“Ishte shembull për gjithë fshatin!”/ Flet miku i taksistit që u vra me 7 plumba: Fëmijët i ka jashtë!
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 04/08/2020 12:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë u shënua pasditen e djeshme në Fushë-Prezë, ku një taksist 71-vjeçar, Abdulla Budlla, u qëllua për vdekje nga persona ende të paidentifikuar.

Mësohet se ai është qëlluar me breshëri kallashnikovi (7 plumba) dhe deri më tani dyshohet se autorët mund të kenë ngatërruar objektivin.

Lidhur me ngjarjen ka folur edhe miku i ngushtë i të moshuarit.

Për Faxnews ai ka thënë se Abdullai nuk kishte konflikte me askënd dhe ishte një person shembull për të gjithë fshatin. Gjithashtu ai ka shtuar se fëmijët i kishte në emigracion.

Miku i tij u shpreh:

Ishte njeri shembull për të gjithë fshatin. E pinim kafen çdo mëngjes bashkë. Nuk di të kenë pasur konflikt si familje. Fëmijët i punojnë jashtë shtetit.