JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Shqiptari vjen nga Anglia plot para, policia i sekuestron 42 mijë paund
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 04/08/2020 11:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e sotme, policia kufitare në Rinas ka sekuestruar 42 mijë paund të padeklaruara.

Policia njofton se strukturat Doganore gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare, sekuestruan një shumë prej 42.000 Paund cash, të cilat ishin të padeklaruara në Degën Doganore të Rinasit.

Sipas raportimit të struktuarave doganore, gjatë kontrollit të pasagjerëve të linjës ajrore Ëizz Air me itinerar Luton-Rinas, kostatuan se shtetasi me inicialet B.K. në valixhe kishte të padeklaruara një sasi prej 42.000 paund, të cilat iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Nga ana strukturave u kryen veprimet e para hetimore për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave në kufi dhe sendeve me vlerë” parashikuar nga neni 179.a i K.Penal.