JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

I vunë tritol gjatë natës/ Lokali administrohej nga dy vëllezërit, njëri prej tyre ish-futbollist
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 04/08/2020 8:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një sasi lënde plasëse shpërtheu gjatë natës pranë një lokali në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit dhe deri më tani dyshohet se shkak është konkurrenca.

Fatmirësisht nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale. Së fundmi mësohet se lokali është marrë me qira nga dy vëllezërit Krios dhe Mateo Toçi.

Ky i fundit ka qenë për disa vite me radhë dhe futbollist i ekipit të Elbasanit dhe disa ekipeve të tjera në vend. Të dy vëllezërit njihen si persona jo problematikë.

Njoftimi i policisë:

Në orët e para të mëngjesit në lagjen “Luigj Gurakuqi”, Elbasan në pjesën e jashtme të lokalit me administrator shtetasin M.T., në pjesën e jashtme të lokalit ka shpërthyer një sasi e vogel dyshohet lëndë plasëse, duke shkaktuar vetëm dëme të vogla materiale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.