JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E dhunonte sistematikisht burri, vetëhelmohet nëna e dy fëmijëve
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 03/08/2020 22:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Dhuna barbare nga burri ka detyruar nënën e dy fëmijëve të kalojë në aktin ekstrem të vetëflijimit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Kombinat të Poliçanit 34-vjeçarja me iniciale F.I. ka tentuar t’i jap fund jetës duke pir fotoksinë. Nga raportimet e para mësohet se 34-vjeçarja prej kohësh kishte rënë pre e një dhune sistematike nga i shoqi, madje edhe në sy të fëmijëve.

Për shkak të dhunës në familje, mësohet se gruaja ka qënë e pajisur një vit më parë me “urdhër mbrojtje” dhe më pas është ribashkuar sërish me bashkëshortin e saj. Gruaja është gjetur e shtrirë pa ndjenja në dyshemenë e dhomës së gjumit nga fëmijët, që kanë njoftuar për ndihmë komshinjtë dhe më pas policinë. Ajo është transportuar me urgjencë drejt Spitalit Rajonal të Beratit, por për shkak të gjendjes së rëndë mjekët e kanë transportuar me urgjencë drejt Tiranës.