JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Denoncimi/ Ujësjellësi i Durrësit në gjendje të mjeruar, qytetari: Vetëm një orë në ditë furnizohemi me ujë
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 03/08/2020 17:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Denoncimi/ Ujësjellësi i Durrësit në gjendje të mjeruar, qytetari: Vetëm një orë në ditë furnizohemi me ujë

Situata me infarstrukturën dhe ujësjellësin vazhdon të mbetet problematike në qytetin e Durrësit. Një denoncim ka ardhur së fundmi në redaksinë tonë nga një qytetar i lagjes 8, ku gjendja e kasetave të ujit është shumë problematike. Qytetari shprehet se uji shkon kot, ndërsa ata furnizohen vetëm një orë gjatë ditës. Ai bën kërkesë dhe shpreson se kjo gjë të marrë sa më parë zgjidhje.

Mesazhi i qytetarit:

Jam një qytetar i lagjes 8 durrës, kjo është gjendja e kasetave të ujit. uji shkon kot, ne veç një orë në dit na vjen, po deshët postojeni mos bën vaki edhe i shkon në vesh ndonjërit nga ujësjellësi