JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Java e fundit e Serisë A/ Fitojnë Milani dhe Interi, Juventusi mundet nga Roma
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 01/08/2020 23:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

U luajtën mbrëmjen e sotme ndeshjet e javës së fundit në Serinë A, teksa si zakonisht nuk munguan surprizat.

Interi mori një fitore të rëndësishme në fund të këtij sezoni duke e mbyllur kampionatin në vendin e dytë pas Juventusit.

Zikaltërit mposhtën bindshëm me rezultatin 2-0 Atalantën me golat e D’Ambrozios dhe Ashley Young.

Ky është pozicioni më i mirë i Interit që prej vitit 2011.

Napoli i Elseid Hysajt mposhti lehtësisht Lazion e Simone Inzagit dhe portierit Thomas Strakosha me rezultatin 3-1.

Mbrojtësi i djathtë kuqezi nuk u aktivizua nga trajneri Xhenaro Gatuzo. E

dhe Milani e Roma e mbyllën sezonin me nder teksa fituan respketivisht 3-0 ndaj Kaljarit dhe 1-3 ndaj Juventusit.

FT| ATALANTA-INTER 0-2

D’Ambrozio 2′ , Jang 20′

FT| NAPOLI-LACIO 2-1

Ruiz 9′, Insinje 54’/ Imobile 22

FT| JUVENTUS-ROMA 1-3

Higuain 6’/ Kaliniç 23′, Peroti 44′ (p), 52′

FT| MILAN-KALJARI 3-0

11′ Klavan (ag), Ibrahimoviç 52′, Kastijeho 57′