JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Rekord i Ibrahimovic, rinovon me Milanin deri në moshën 40-vjeçare
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 31/07/2020 15:15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Vitet për Zlatan Ibrahimovic janë thjesht numra. Edhe pse po mbush 39-vjeç, sulmuesi suedez, po vazhdon në ritme të larta për të udhëhequr Milanin drejt një ecurie fantastike në Serinë A.

Paraqitjet e mira të Ibrës, kanë bindur drejtuesit e kuqezinjëve qqë ai të qëndrojë më gjatë dhe tashmë e kërkojnë me ngulm edhe për sezonin e ardhshëm.

Mediat italiane raportojnë see është dhënë konfirmimi edhe nga suedezi, që e ka pranuar bashkëpunimin e mëtejshëm me Milanin.

Bëhet fjalë edhe për një sezonin tjetër, ku Ibrahimoviç do të prekë moshën 40-vjeçare.

Rroga do të jetë e dyfishuar pasi sulmuesi do të përfitojë 6 milionë euro nga 3 që përfiton aktualisht, ndërsa në tryezë është edhe mundësia për të marrë një post të rëndësishëm te Milani pas dy vitesh.

Në fund të fundit, Ibra e ka pranuar gjithmonë që Milani është shtëpia e tij...