JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

UEFA është e bindur: Barça-Napoli do të luhet në Camp Nou
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 30/07/2020 23:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Duke shmangur surprizat e bujshme të orës së fundit, Barcelona-Napoli do të luhen rregullisht në Camp Nou. Rritja e rasteve në Katalonjë kishte ngritur më shumë se një dyshim, por autoritetet Katalanase i larguan ato përmes fjalëve të shefit të departamentit të shëndetësisë, Alba Verges, sipas të cilit takimi mund të mbahej "në një formë absolutisht të sigurt". Është sigurimi që UEFA, në kontakt të vazhdueshëm me pushtetin vendor, ishte duke pritur të arrijë të vazhdojë me programin e hartuar pa pasur nevojë të përgatisë ndryshime në vijim.

Por Aurelio De Laurentiis ndan tjetër mendim. Presidenti shprehu dyshimet e tij në lidhje me sfidën në Katalonjë, ku alarmi i koronavirusit është kthyer.

Nëse UEFFA ka vendosur që Champions League të zhvillohet në Portugali dhe Europa League në Gjermani, ne mund të shkojmë në ato vende për në raundin e 1/8, nuk mund ta kuptoj pse duhet të qëndrojmë në një qytet që më duket se ka probleme të mëdha. Është gjithmonë një ndeshje e madhe kundër Barcelonës, ​​e katërta në këtë sezon, por UEFA... Unë telefonoj, flas, e pyes, por është shumë e turpshme. Nga Spanja vijnë lajme për frikë të madha dhe ata janë në rrezik. Çfarë do të duhet të thuash mjaft, ne nuk shkojmë në Barcelona por në Portugali, Gjermani, Gjenevë. Është sikur të ishim në shkollë, në UEFA nuk ka asnjë njeri që mund të bëjë biznes me paratë tona. Është një tjetër marrëzi.

Burimi: SportMediaset | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania