JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Denoncimi/ 35 mijë lekë një palë pantallona te ZARA në Shqipëri, ZARA në Greqi i shet 15€!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 30/07/2020 20:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kompania Zara SA, e njohur si ZARA, është një kompani spanjolle shitjesh me pakicë me qendër në Arteixo në Galicia.Kompania është e specializuar në modën më të fundit dhe produktet përfshijnë veshje, aksesorë, këpucë, rroba banje,parfume etje. Ajo ka shumë filiale në botë, përfshirë dhe vendin tonë e cila ndodhet në qendrën tregtare TEG. Ndërkohë në njo foto të mbërritur në redaksinë tonë, një denoncues u shpreh i shqetësuar për abuzimet me çmimet që bën kompania.

Ai ka krahasuar çmimim shqiptar për produktin pantallona të shkurtra, me çmimin që ka vendosur kompania në Greqi. Siç duket edhe nga fotot, çmimi abuziv në Shqipëri për të njëjtin produkt shkon 3.499 lekë, ndërsa në Greqi 14.99 euro.

Mesazhi i denoncuesit:

Pershendetje Joq ja dhe abuzimi me çmimet tek Zara!