JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Hata në Fushë-Krujë! Kamioni i ngarkuar përplaset me makinën, tullat i shpojnë xhamin e “derdhen” në rrugë
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 29/07/2020 8:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident rrugor fatmirësisht pa pasoja në njerëz, ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Fushë-Krujë -Vorë. Siç raportohet për redaksinë tonë, një kamion i ngarkuar me paleta tullash është përplasur me një makinë “Benz” ngjyrë gri. Tullat kanë depërtuar në xhamin e automjetit dhe e kanë shpuar tejpërtej, teksa rruga ka marrë ngjyrë “portokalli” nga tullat e derdhura në rrugë.

Dëshmitarët nga vendngjarja raportojnë për JOQ:

Mirmengjesi joq ne aksin rrugor fushe-kruj vor nje kamjoncin e ngarkuar me paleta tullash u ka fut ne parakil dhe i kan ra 3 palata ne midis te rruges.