JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Sezoni i ri i Premier League fillon më 12 shtator
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27/07/2020 23:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Anglia pasi ka arkivuar një sezon të trazuar në Premier League për shkak të pandemisë globale koronavirus, ka caktuar datat për sezonin e ri 2020/21.

Premier League do të fillojë më 12 shtator, një datë që i lejon skuadrat që mund të arrijnë në fazën finale të Champions League dhe Europa League pushimin e nevojshëm në fund të sezonit aktual të futbollit.

Sa i përket tregut të transferimeve jashtë shtetit, ai fillon sot dhe përfundon me 5 tetor në orën 11:00.

Nga 5 tetori në orën 16:00, përveç kësaj, do të ketë një dritare për shkëmbime midis klubeve Premier League dhe EFL.