JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Prej një jave në reanimacion, 39-vjeçarja nga Vlora kërkon ndihmë nga shqiptarët për kurim jashtë shtetit
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 27/07/2020 23:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 39-vjeçare nga Vlora e quajtur Eglantina Telharaj, i është nënshtruar një operacioni, ndërkohë gjendja e saj nuk duket mirë dhe është vendosur në reanimacion. Sipas një mesazhi nga një e afërme e saj, ditën e sotme ajo ka pësuar një hemorragji të rëndë.Ajo thotë se rasti është postuar edhe disa ditë më parë nga persona publikë të estradës shqiptare, por ende nuk ka pasur reagime nga Ministria e Shëndetësisë.E afërmja e saj i bën thirrje për ndihmë gjithë popullit shqiptar, pasi kushtet ekonomike të 39-vjeçares nuk i mundësojnë të shkojë jashtë shtetit për kurim.Ajo shton se gjendja e saj është tejet e rëndë dhe kritike, dhe kërkon ndërhyrje urgjente.

Mesazhi i të afërmes:

Kemi postuar disa dit perpara rastin e goces 39 vjecare nga qyteti i Vlores Eglantina Telharaj. Gjendja e vajzes eshte vertet e keqe edhe pasi ajo beri operacionin ajo eshte ende ne gjendje te keqe per jeten un jam nje e afermja e saj vajza ka nje jav ne reanimacion dhe sot ka pesuar nje hemoragji te tepruar. Rasti eshte postuar disa her edhe nga njerez te njohur te estrades Shqiptare por askush nga ministria e shendetesis nuk po reagon. Do i lutesha shume popullit shqiptar te mblidhemi per Eglantinen sepse gjendja e saj ekonomike nuk eshte e mire vajza duhet derguar urgjentisht jasht shtetit per te gjetur zgjidhje per shendetin e saj sepse ajo eshte ne gjendje kritike per jeten deri me sot ka marr 40 flakona gjak dhe te gjitha i ka humbur. Do ju lutesha shume ta postonit dhe te mblidhen shqiptaret per te shpetuar jeten e kesaj vajze . Ju lutem postojeni.
Ibani Ne LEKE:AL2820563152555715CLIDCLALLF Banka kombetare Tregtare sh.A

BIC/SWIFT CODE :NCBAALTXXXX

EGLANTINA TELHARAJ