JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Momenti që po bën xhiron e rrjetit, Higuain mërzitet me Ronaldon dhe nuk feston golin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 27/07/2020 16:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Juventusi u shpall kampion mbrëmjen e djeshme pas fitores 2-0 ndaj Sampdorias.

Një episod që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve ishte reagimi i bërë nga ana e Higuanit në minutën e 67 të ndeshjes.

Aty shihet Kristiano Ronaldo që me topin në zotërim kërkoi menjëherë të shënonte nga distanca dhe të afronte diferencën me Ciro Imobilen për golat e shënuara në Seria A.

Ndërkohë që Higuain mori hapësirën dhe po priste pasimin për të shënuar.

Gjuajtja e Ronaldos do të grushtohej nga portieri kundërshtar dhe Bernadeski e dërgoi topin në rrjetë për të gjetur golin e dytë, që e dërgonte Juventusin zyrtarisht si kampion të Serisë A.

Megjithatë Higuain nuk ka festuar aspak në atë moment dhe i gjithë inati ishte me egon e yllit portugez. Pamjet kanë bërë xhiron e rrjetit: