JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Tifozët e ekipit të Dritës injorojnë koronavirusin dhe festojnë në shesh titullin kampion
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 27/07/2020 14:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kf Drita u shpall kampione e Superligës së Kosovës, ndërsa ditën e sotme, tifozët e kësaj skuadre kanë shkelur secilin rregull të mundshëm nga autoritetet, për ruajtjen nga pandemia Covid-19.

Me një atmosferë elektrizuese, tifogrupi i qquajtur "Intelektualët" ka festuar sot për titullin e kampionit

Pavarësisht atmosferës festive, shqetësimi qendron mbi faktin sa po respektohen rregullat dhe sa po rrezikohen qytetarët e Gjilanit nga virusi Covid-19.

Kujtojmë se grumbullime të tilla ndalohen reptësisht. Mediat kosovare shkruajnë se ‘Intelektualët’ kishin udhëtuar edhe dje drejt Therandës, ku edhe atje festonin nëpër rrugët e qytetit.