JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Kërcënonte ish-bashkëshorten, Gjykata dënon me 4 muaj burg Klodian Duron
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 27/07/2020 11:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Para disa muajsh, ish-mesfushori i kombëtares shqiptare, Klodian Duro u arrestua nga policia përnshkak të kanosjes dhe kërcënimit ndaj ish- bashkëshortes së tij.

Duro mori si masë paraprake arrest shëpie, ndërsa së fundmi Gykata e Tiranës ka dhënë vendimin përfundimtar sa i përket rastit.

Ndërkohë në vendimin e dhënë përfundimsht, jepet verdikti me 4 muaj burgim, për figurën e njohur të futbollit shqiptar.

Megjithatë edhe këtu ka një anë pozitive për Duron, pasi gjyqtari Arben Micko është shprehur se dënimi ka përfunduar në masën “arrest shtëpie” dhe tashmë ish-futbollisti mund të shijojë lirinë.