JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Gati akordi, James Rodriguez do bashkohet me Manchester United
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 26/07/2020 17:15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas shumë peripecish, duket se Manchester United mund të jetë skuadra që do shpëtojë karrierën e James Rodriguez.

Ylli kolumbian, pas huazimit te Bayerni, sezonin e fundit e kaloi te Real Madrid, por nuk arriti të gjente hapësira në planet e Zinedine Zidane.

Real Madridi tashmë është gati të shesë kolumbian dhe duket se tashmë ka një skuadër që mund të ofrojë para për kartonin e mesfushorit.

Sipas raportimeve të ‘Express’, Man United do të transferojnë James.

Thuhet se ‘Los Blancos’ do të pranonin një ofertë që do të kapke shifrën e 23 milionë stërlinave dhe United mund ta arrijnë këtë.

Për James ka pasur interesim edhe nga skuadra italiane e franceze, por Premier League është destinacion më i preferuar për të.