JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Messi te Interi? Antonio Conte jep përgjigjen epike
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 26/07/2020 16:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Leo Messi nuk ka asnjë shans të transferohet te interi dhe në kampin zikaltër janë të drejtpërdrejtë, pavarësisht lajmeve të fundit të “Gazzetta Dello Sport”.

Një vizitë e babait të argjentinasit në Milano mjaftoi dhe mediat në Itali nisën me aludimet. Trajneri Antonio Conte ka qenë i qartë kur është pyetur në lidhje me Messin.

Conte tha:

Zërat për Leo Meson tek Interi janë absolutisht të rreme. Mos i besoni këto lajme të rreme. Ai nuk do t’i bashkohet Interit, madje as në "Fantasy Football”.

Më parë edhe Beppe Marotta kishte hedhur gjithçka poshtë në lidhje me këtë transferim.

Sakaq, zërat për transferimin e Messit te Interi i ka mohuar edhe babai i lojtarit, duke shuar njëherë e përgjithmonë shpresat e tifozëve zikaltër për ta parë yllin argjentinas në Milano.