JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Qeveria SHKEL ligjin që miratoi vetë! Ruçi, Majko, Rama e deputetët pa maska! A do gjobitet Kuvendi me 7 MLN?!
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 16/07/2020 12:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e djeshme qeveria futi në fuqi aktiv normativ më gjobitje deri në 2000 lekë të reja personat që kapeshin pa maskë në ambiente të mbylla.

Nga sa u vu re, në Kuvend sot kryetari Gramoz Ruçi ishte pa maskë kur mbajti hapjen e kuvendit, ministri i Diasporës Pandeli Majko po ashtu ishte pa maskë ashtu si dhe shumica e deputetëve në sallë.

Gjoba për institucionet që shkelin këtë rregull parashikohet deri në 7 milionë lekë.

Për ta përmbyllur, vetë Rama gjatë fjalës së tij në foltore nuk u shfaq me maskë.