JOQ Albania
Home

Mbrojti të vëllanë, thikë në zemër 26-vjeçarit/ Dëshmia: 15-vjeçari e theri për vetëmbrojtje!
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 19/06/2020 16:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në Vlorë, ku një 25-vjeçar mbeti i vrarë, teksa ndërhyri të mbronte vëllain e tij pasi disa të rinj ishin përfshirë në konflikt.

Autori i vrasjes është 15-vjeçari G. T., banues në Vlorë, i cili ka përfunduar pas hekurave.

Ndërkohë sipas një mesazhi të ardhur pranë redaksisë sonë nga një dëshmitar, thuhet se 15-vjeçari është kërcënuar dhe nën presionin e tyre, ka shkuar tek vendi që i kanë kërkuar.

Ai shton se adoleshenti ka qenë me biçikletë dhe jo me makinë me nga 10-15 vetë siç pretendohet.

Sipas tij gjithçka është bërë për vetëmbrojtje dhe pala tjetër përbëhej nga një grup i madh dhe ishin të përgatitur.

Viktimën e kanë dërguar në spital vetë familjarët e 15-vjeçarit, pasi ky i fundit kishte folur me ta në telefon dhe në momentin e konfliktit ka qenë totalisht vetëm dhe pa asnjë person të rritur që e shoqëronte.

Dëshmitari shton se i riu është vetë-dorëzuar në polici dhe nuk është arratisur.

Ai ndodhet në një gjendje të rëndë dhe e ka përjetuar shumë keq ngjarjen tragjike.

Dëshmia për JOQ:

Pershendetje JOQ desha te replikoja per vrasjen e djalit ne zonen e ushqimores ne vlore ..Ne radhe te pare djali 15vjecar esht thirrur duke u kercenuar dhe nen presionin e tyre ka shkuar te vendi qe i kan thene . Djali ka qen me biciklete dhe jo me makina me 10-15 vete , cfare eshte kjo gjuhe qe thoni me gjakftohtesi , si mund te vrase nje 15vjecar ne menyre te tille . Gjithcka eshte bere per vetmbrojtje sepse kan qene pala tjetrr nje grup i madh sepse kan qen ne lagjen e tyre dhe shume te pergatitur , djali ka qene i shtrire pertok nga krejt ata 25vjecare ne momentin qe e ka goditur.. normalisht kjo nuk ka qene zgjidhja e duhur per kete veprim por gjithcka eshte bere per vetmbrojtje . Ne qofte se do kishin vrare 15 vjecarin qe akuzohet i gjith ai grumbull djemsh qe kane qene jam kurioze si do te reagonin familjet e tyre ,, viktimen ne spital e kane cuar njerzit e te akuzuarit pasi i ka kontaktuar nepermjet telefonit dhe nuk e kan cuar shoket e vet ,, nuk ka pas asnje person te rritur me te akuzuarin ne momentin e perleshjes ,, dhee per te qartesuar gjithcka djali eshte vetdorzuar ne polici dhe nuk e ka kap policia te arratisur apo ne flagrance. Djali ee ka perjetuar ne menyren me te keqe te mundshme dhe mos villni vrer akoma mee shum ju si portale dhe te gjithe ata qe komentojne komente nga me te ndyrat, kto jan fakte qe jan deshmuar dhe ne polici .