JOQ Albania
Home

E përplas makina dhe mbetet 40 minuta në mes të rrugës, qytetari: Po jep shpirt, ambulanca s’duket!
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 25/05/2020 10:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjare e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë. Një person me biçikletë është përplasur nga makina ndërsa duket se gjithçka është rënduar edhe më shumë për shkak të mungesës së ndihmës mjekësore ndaj të lënduarit.

Dëshmitarët e pranishëm në vendin e ngjarjes tregojnë për JOQ Albania se personi i lënduar, ka qëndruar për të paktën 40 minuta shtrirë në mes të rrugës pa asnjë ndihmë mjekësore ndërsa makinat kanë ndjekur të shokuar pamjet.

Disa qytetarë kanë sjellë pamje filmike nga ngjarja dhe njëri prej tyre shkruan:

Pershendetje Ja si esht situata!!! E perplasi makina. Edhe ambulanca ka 40 min qe esht telefonuar akoma ska ardh. Po jep shpirt!!! Shqiperia qe sdu!

Një tjetër qytetar shkruan:

Ne rruge ne fushe-kruje. Një makine i ka rene zoteris me biciklete. Ishalla shpeton.