JOQ Albania
Home

“Çfarë myftiu! Ma lumturoi ditën”/ Arbenita komenton martesën e kryeimamit shqiptar të RMV
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 25/05/2020 0:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Martesa e kryemuftiut të Maqedonisë me një grua 50 vite më të re, ka ngjallur reagime të shumta, mes tyre edhe të Arbenita Ismajli.

Modelja ka shkruar në rrjetin social “Instagram” opinionin e saj për vendimin e kryemyftiut.

Arbenita ka shkruar sipër fotografisë së imamit dhe bashkëshortes së tij:

Çfarë myfiu. Ma lumturoi ditën!

Duket që diferenca e madhe e moshës, nuk i ka pëlqyer as Arbenitës, ndërkohë kjo fotografi ka bërë bujë në rrjete sociale.

Mediat kanë bërë me dije se kryemyftiu Sulejman Rexhepi dhe bashkëshortja e tij janë martuar gjatë ditës së djeshme, ndërkohë fotografitë në media janë publikuar edhe fotografi nga martesa, por detaji që ka bërë të bujshëm këtë lajm ka qenë pikërisht mosha e “nuses”, 24 vjeç.