JOQ Albania
Home

Vritet me armë zjarri në mes të rrugës 25-vjeçari
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 24/05/2020 7:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë është regjistruar gjatë natës në qytetin e Vlorës. Gjatë një sulmi me armë ka humbur jetën një 25-vjeçar.

Sipas njoftimit të policisë shtetasi Kristiano Breshanaj është gjetur i vrarë me armë zjarri në lagjen “Uji i Ftohtë” pranë zonës së quajtur “7 pallatet”.

Gjatë ispektimit të zonës në një nga rrugicat e lagjes “10 Korriku” në Vlorë, shërbimet e Policisë kanë konstatuar në flakë një automjet, brenda të cilit është gjetur një armë zjarri automatik kallashnikov për të cilën dyshohet se është arma e krimit.

Në detajet e para mësohet se janë dy autorë për krimin dhe pasi i kanë zënë pritë 25-vjeçarit kanë qëllluar me breshëri armësh mbi të. Ata ndodheshin në një makinë BMW me targa greke të cilën kanë tentuar ta djegin bashkë me armën e krimit.

Njoftimi i policies:

Në lagjen “Uji i Ftohtë”, pranë zonës së quajtur “7 pallatet”, në rrethana ende të paqarta është vrarë në rrugë dyshohet me armë zjarri shtetasi K. B., 25 vjeç. Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje, ngritën pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për kapjen e autorit/ëve. Gjatë krehjes së zonës, në një nga rrugicat e lagjes “10 Korriku” Vlorë, shërbimet e Policisë kanë konstatuar në flakë një automjet, brenda të cilit është gjetur një armë zjarri automatik kallashnikov, e cila dyshohet të jetë arma e krimit. Policia e Vlorës ka nisur të shoqërojë persona që mund të kenë dijeni për rrethanat e krimit.