JOQ Albania
Home

“Hapim Shqipërinë”/ Nesër në 11:00 përpara kryeministrisë, qytetarët me filxhan kafeje me vete
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 23/05/2020 23:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Për ditën e nesërme në orën 11:00 paradite, njoftohet një tjetër lëvizje tek fusha e basketbollit pranë vëllezërve Frashëri, përballë Kryeministrisë.

Organizatorët kanë ftuar qytetarët dhe kanë deklaruar se do të hapin kafe, kështu që qytetarët duhet të marrin me vete filxhan, ndërsa është bërë thirrje për të hapur Shqipërinë.

Edhe avokati Altin Goxhaj ka reaguar në lidhje me “tubimin” që pritet të mbahet. Ai nuk ka kursyer edhe ironitë në postimin në facebook.

Kujtojmë se Shoqëria Civile është duke organizuar protesta të shumta në lidhje me situatën e krijuar në vend.

Sot aktivisti Erion Kristo ka thyer rregullat dhe ka dalë tek parku i liqenit artificial duke shkelur kështu masat për distancimin social. Sipas tij mbyllja e këtij vendi është e pa justifikueshme. Kristos i janë bashkuar shumë qytetarë që kanë dalë shëtitje me të.

Goxhaj shkruan:

Ju presim: Nesër, e Djelë në 11:00 te Vëllezërit Frashëri para Kryeministrisë, në vazhdën e Lëvizjes #HapimShqiperine: Hapim Kafen e Parë ☕️ (kafe alla turka 50L, Nes 110L, dhallë50L 😛 ) Do luajmë edhe futboll me top basketbolli se kemi kosh