JOQ Albania
Home

Çmimet marramendëse për arredimin e TOB/ Denoncimi: Një karrige 20 mijë euro
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 23/05/2020 21:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Për një karrige në Teatrin e Operat dhe Baletit janë shpenzuar 20 mijë euro. Lajmi është bërë i ditur nga ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në “Facebook”.

Berisha shkruan:

Miq, nje tym i zi po del nga teatri i Operas! Nje fond prej 11 milion euro u shpërdorua dhe u vodh për rikonstruksionin e teatrit te Operës nga Edvin Kristaq Hajduti dhe banda e tij! Me 11 milionë euro me çmimet e Shqipërisë mund të ndërtohej nga themelet një teatër i Ri për operën dhe baletin. Kurse Edvin Hajduti dhe banda e tij caktoi nje fond prej 11 milione euro per rifreskimin apo rikonstruksionin e sallës, skenës dhe anekseve. Po shtoj këtu se pak vite me pare me një fond prej 2 milion dollarë u vendos ngrohja e teatrit dhe u rifreskua salla, skena dhe mjediset e saj!

Më tej Berisha shkruan se një fond prej 11 milion euro u shpërdorua dhe u vodh për rikonstruksionin e TOB, ndërkohë qe deklaron se thirrja e tij është që shoqëria civile të hetojë mbi këtë vjedhje.