JOQ Albania
Home

Shembet pallati në Durrës, qytetari: Tritoli i Edi Ramës theu xhamat e bizneseve
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 22/05/2020 14:39

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e sotme IKMT ka shembur me tritol një pallat 6 katësh në Durrës por si duket situate ka dalë jashtë kontrollit.

8.5kg lëndë eksplozive C4 u vendosën në godinë ndërsa u hapën 350 vrima në trupin e pallatit.

Ngjarja ka shkaktuar thyerje të xhamave të bizneseve afër godinës pasi forca e shpërthimit ka qenë e lartë.

Një qytetar ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania lidhur me ngjarjen i cili tregon se shpërthimi shkaktoi dëme në xhamat e bizneseve pasi nuk u realizua si duhet.

Mesazhi i qytetarit për JOQ Albania:

Demet e tritloit te Edi Rames sot ne Durres. Ishte nje pallat per tu shembur por doli nga kontrrolli si shperthim dhe u thyen xhamat e disa biznezeve.