JOQ Albania
Home

Ish-futbollisti i Kukësit infektohet me koronavirus: Jam mirë dhe nuk i besoj tamponit, do bëj sërish testin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 21/05/2020 9:12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Koronavirusi ka prekur edhe futbollin dhe futbollisti shqiptar, Izair Emini, i cili luan në kampionatin kosovar, do të rezultonte pozitiv në testin ndaj COVID-19 ditën e djeshme Edhe pse pa simptoma, tamponi për sulmuesin e Dritës tregon se është mbartës i virusit.

Lojtari, që më parë ka mbajtur veshur edhe fanellën e Kukësit në Superiore, ka kryer testin në spitalin “Sistina” në Shkup të Maqedonisë së Veriut, nga ku shprehet edhe në lidhje me këtë çështje.

Emini shpreson në ndonjë gabim të mundshëm dhe nuk u beson syve për një lajm të tillë. Për këtë arsye bën me dije se do të testohet sërish.

Ai tha:

Jam mirë me shëndet, po shpresoj që është bërë ndonjë gabim, do të bëj testin përsëri nesër. Nuk kam pasur ndonjë shenjë të virusit deri më tani. Duhet të qëndroj i vet-izoluar në bazë të rekomandimeve për 14 ditësh.

Ky i fundit nuk do tëmund t’i bashkohet Dritës për të vijuar strvitjen në grup me skuadrën, pasi duhet të ndjekë rregullat e izolimit, duke bërë që të krijohet një problem i madh me të.